UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 06 grudnia 2011
Konkurs Szopek Krakowskich

Już po raz 69 obył się organizowany przez Muzeum Miasta Krakowa Konkurs Szopek Krakowskich. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 57 szopek, które wykonały osoby dorosłe oraz 96 stworzonych przez dzieci i młodzież. Konkurs rozpoczął się wstępną prezentacją szopek pod pomnikiem Adama Mickiewicza na krakowskim Rynku Głównym. Następnie prace zostały zaprezentowane szerszej publiczności na estradzie i przeniesione do sali wystawowych Pałacu Krzysztofory, gdzie będą oceniane przez Jury.

Po pięcioletniej przerwie, dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”, wśród szopek zgłoszonych do konkursu w kategorii dzieci i młodzieży była również ta wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mętkowie. Wyjazd do Krakowa był dla dzieci okazją do zapoznania się z tradycją sięgająca 1937 roku.

LGD „Partnerstwo na Jurze” w wyjeździe do Krakowa towarzyszyło pięć Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Mętkowie, które ubrane w stroje regionalne promowały produkty lokalne powiatu chrzanowskiego. Przygotowane do degustacji wypieki zrobiły furorę wśród zgromadzonej publiczności i zniknęły w błyskawicznym tempie.

Krakowski Konkurs był także świetną okazją do promocji Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” oraz obszaru objętego LSR wśród licznie zgromadzonej publiczności oraz przedstawicieli mediów.

Główne założenia imprezy:

  • aktywizacja edukacyjna i społeczna dzieci i młodzieży poprzez warsztaty oraz udział w imprezie promocyjnej.
  • ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego, tradycja, kultura i lokalna twórczość poprzez kultywowanie zamierających tradycji, prezentację produktów lokalnych, prezentację lokalnego folkloru
  • promocja LGD „Partnerstwo na Jurze” na terenie imprezy poprzez rozdawanie ulotek, informację o działaniu
  • promocja obszaru objętego LSR poprzez : rozdawanie ulotek związanych z atrakcjami obszaru, prezentację lokalnych produktów, prezentację lokalnych strojów, prezentację lokalnego folkloru: gwara, piosenki
  • udział w Konkursie Szopek Krakowskich organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Link do galerii: http://www.partnerstwonajurze.pl/galeria_show_single.php?id=30

Prezentacja mulitmedialna: szopki krakowskie 2011.ppt

 

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze