UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 03 stycznia 2013
Parada Trzech Króli

Tajemnicę przesypując w sobie jak w zamkniętej kadzi ziarno,

jechali trzej królowie przez ziemię rudą i skwarną.

Wielbłąd kołysał jak maszt, a piasek podobny do wody;

i myślał król: "Jestem młody, a nie minął mnie wielki czas.

I zobaczę w purpurze rubinów ogień, siły magiczny blask;

może stanę się mocniejszy od czynów przez ten jeden, jedyny raz (…)".

                                            Krzysztof Kamil Baczyński

 

Tradycja kolędowania Bożego Narodzenia i Nowego Roku w powiecie chrzanowskim trwa nieprzerwanie od wielu lat. W wielu wsiach mamy oficjalne grupy kolędnicze oraz takie, które są tworzone tymczasowo na potrzeby tego wydarzenia.

W tym roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” współorganizuje Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia 2013r. przejdzie ulicami Chrzanowa.

Już w listopadzie ruszyły przygotowania do Parady Trzech Króli. Na początku 2012 roku Zarząd LGD zadecydował, iż doskonałym pomysłem byłoby uszycie efektownych szat na takie okazje i kontynuowanie oraz rozwijanie tradycji regionu dając przykład wielką paradą. 28 grudnia 2012r. mogliśmy podziwiać efekty pracochłonnego i kreatywnego dzieła pracowni krawieckiej.  W postaci trzech króli wcielą się: Ryszarda Sobieraj, Jan Potejko i Franciszek Marchaj, a towarzyszyć im będzie VI szwadron Małopolskiej Kawalerii Ułanów.

Zdjęcia z pierwszej przymiarki gotowych strojów można zobaczyć w galerii.

Trasa wiedzie z placu Tysiąclecia, obok kościoła Matki Boskiej Różańcowej, następnie pasażem handlowym za Domem Kultury na Rynek chrzanowski w stronę symbolicznej gwiazdy, zawieszonej na dzwonnicy kościoła św. Mikołaja. Wszyscy uczestnicy są kontynuatorami tradycji i zwyczajów ludowych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!


Dziękujemy firmie AB Atelier z Chrzanowa za zaangażowanie i kreatywność przy tworzeniu strojów Trzech Króli.

Galeria zdjęć z oficjalnej przymiarki strojów Trzech Króli

DSC01478 (Custom).JPG

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze