UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 09 lipca 2014
VIII Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 4 lipca 2014 r. odbył się VIII Powiatowy Dzień Strażaka na terenie amfiteatru Muzeum - Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie, podczas którego nadany został sztandar dla Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Chrzanowie, ufundowany przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”. Partnerem przesięwzięcia było Województwo Małopolskie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w zabytkowym kościele z Ryczowa na terenie Skansenu, na której dokonano poświęcenia sztandaru dla Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Chrzanowie. W wydarzeniu udział wzięły poczty sztandarowe z poszczególnych jednostek OSP z terenu działania LGD.

Dowódca ceremonii mł. kpt. Dominik Głogowski złożył meldunek Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotrowi Konarowi. W trakcie wydarzenia został nadany sztandar dla Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Chrzanowie ufundowany przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”. Sztandar został przekazany przez Pana Adama Potockiego Starostę Powiatu Chrzanowskiego i zarazem Przewodniczącego Honorowego Komitetu Fundatorów Sztandaru, Pana Jerzego Kasprzyka Prezesa LGD „Partnerstwio na Jurze" oraz Pana Radosława Warzechę Wójta Gminy Babice. Szczególnym momentem uroczystości było pamiątkowe wbicie gwoździ w drzewiec sztandaru oraz dokonanie okolicznościowych wpisów do Kroniki jednostki chrzanowskich straży pożarnych. Z ramienia władz samorządowych w uroczystości uczestniczył Pan Bogusław Mąsior Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, który przekazał życzenia i gratulacje dla strażaków oraz hełm strażacki.

Spotkanie stało się także okazją uhonorowania najbardziej zasłużonych strażaków za ich długoletnią i nienaganną służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej, którym wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse. Całość uświetniła orkiestra dęta Zakładu Górniczego „Janina” z Libiąża.

Podczas przedsięwzięcia Druhowie z OSP Luszowice otrzymali akt przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego z rąk Pana Adama Potockiego Starosty Powiatu Chrzanowskiego i Pana Roberta Maciaszek Zastępcy Burmistrza Miasta Chrzanowa.

Na scenie amfiteatru prezentowali się lokalni artyści. Mogliśmy zobaczyć Zespół Pieśni i Tańca „Małopolanie” oraz Grupę Kabaretową Teatru Ludowego „Tradycja” z Okleśnej. Gwiazdą wieczoru były zespoły Coverowe Abba i Boney M.

W tak ważnym wydarzeniu udział wzięli: parlamentarzyści, władze wojewódzkie, władze samorządów z powiatu chrzanowskiego, władze wojewódzkie i powiatowe ochotniczych straży pożarnych, przedstawiciele służb mundurowych, komendanci powiatowi i miejscy PSP z sąsiednich powiatów, przyjaciele i sympatycy Straży Pożarnych, szefowie firm, instytucji i zakładów pracy z terenu powiatu chrzanowskiego.

galeria

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze