UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 21 września 2015
Miejscowości Tematyczne na Ziemniaczysku

Podczas wydarzenia plenerowego „Ziemniaczysko pod Lipowcem" zaprezentowały się trzy Miejscowości Tematyczne: Bolęcin.Wioska pod Skałą, Dulowa.Zaginiona Wioska oraz Zagórze.Wioska u Źródła.

Wioska pod Skałą z Bolęcina zaprosiła do wspólnego odkrywania skalnych tajemnic, dzięki pracy lokalnych liderów Pani Agnieszki Mendela i Pana  Mariana Witek. Na stoisku Wioski pod Skałą można było spotkać Strażnika Skałki Triasowej wraz ze Skalniaczkami i Leśnymi Boginkami, zobaczyć kolekcję skał i skamieniałości m.in. ząb rekina oraz kamienie piorunowe. W trakcie imprezy można było wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz zagrać w paleontologiczne domino i plenerowe warcaby. Uczestnicy mogli częstować się tradycyjnymi wyrobami z Wioski pod Skałą.

W Zaginionej Wiosce z Dulowej dziadek Dulek zapraszał do odkrycia świata, który zaginął - zaginione symbole, zawody, smaki, tradycje. Formoza, dziedziczka Zaginionej Wioski o każdej pełnej godzinie, zapraszała do Domku Spełniania Marzeń, gdzie opowiadała legendy i bajki dla najmłodszych. Ponadto odwiedzający wydarzenie goście, mogli wziąć udział w warsztatach, które poprowadzi skryba, drwal, nosiwoda, prządka, koronkarka, praczka oraz zielarka, gdzie odkrywano tajemnice prastarych ziół. Niemałą atrakcją były także warsztaty pod okiem młynarki i młynarza zatytułowane „Od ziarenka do bochenka”. Uczestnicy mogli częstować się tradycyjnymi bułkami Dulkami. Koordynatorem wioski z Dulowej była Pani Halina Duda.

Wioska u Źródła z Zagórza podczas Ziemniaczyska częstowała zagórskimi potrawami regionalnymi: plackami ziemniaczanymi z pokrzywą, kołocem z łopaty, kluskami na parze z polewą malinową. Gości wydarzenia witał sam król Jan III Sobieski i zapraszał na wodę ze źródełka mówiąc: …„wojska Sobieskiego Wiedeń zdobyły gdy się wody zagórskiej ze źródełka napiły...”. Na najmłodszych czekały warsztaty artystyczne dekorowania na szkle oraz różnorodne gry, zabawy i konkursy, a w rozwiązywaniu tajemniczych zagadek pomagały boginki. Wszystkie te atrakcje zorganizowali liderzy wsi tematycznej Pani Władysława Macuda i Pan Leon Kozioł.

Wszystkim zaangażowanym liderom oraz mieszkańcom wsi tematycznej, którzy pomagali w organizacji stoisk serdecznie dziękujemy.

MT BOLĘCIN (4) (Custom).JPG

MT BOLĘCIN (6) (Custom).JPG

MT BOLĘCIN (7) (Custom).JPG

MT DULOWA (7) (Custom).JPG

MT DULOWA (8) (Custom).JPG

MT DULOWA (10) (Custom).JPG

MT DULOWA (13) (Custom).JPG

MT DULOWA (11) (Custom).JPG

MT DULOWA (16) (Custom).JPG

MT DULOWA (15) (Custom).JPG

MT DULOWA (3) (Custom).JPG

MT DULOWA (14) (Custom).JPG

MT ZAGÓRZE (Custom).JPG

 MT Zagórze (Custom).JPG

 

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze