UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 29 września 2015
Aktualności z Wioski pod Skałą

Wrzesień był wyjątkowo pracowity dla Zespołu Wioski pod Skałą. W dniu 6 września podobnie jak wielu innych wystawców z Małopolski rozłożyliśmy swe „skalne obozowisko” na terenie Skansenu w Wygiełzowie podczas imprezy "Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko po Lipowcem". Mieliśmy ze sobą nasze mobilne stanowisko paleontologiczne, piaskownicę z zakopanymi skamieniałościami oraz plenerowe warcaby. Do przyjazdu do „Wioski pod Skałą” zachęcaliśmy częstując słodkimi przysmakami oraz przepysznym domowym smalcem.

W kolejną niedzielę 13 września gościliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu w wydarzeniu „Zapomniane Rzemiosło”, które odbyło się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015. Wspaniała, rodzinna atmosfera warsztatów i pokazów sprawiła, że Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach stało się miejscem, które będziemy z przyjemnością odwiedzać. W trakcie imprezy animatorki z "Wioski pod Skałą" prowadziły warsztaty i zabawy dla dzieci m.in. robiliśmy leśne dziwadła z szyszek, pacynki z filcu oraz niezwykle "wyrafinowaną" biżuterię z pestek dyni i jarzębiny.

Sobota 19 września to dzień, w którym odwiedzili nas podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nowej Huty z Krakowa. Byliśmy na wycieczce na Skałce Triasowej, potem w plenerze odbyła się lekcja geologii i warsztaty malowania gipsowych skamieniałości. Wizytę zakończył obiad oraz wręczenie "Certyfikatu Odkrywcy Tajemnic Skałki Triasowej".

A w niedzielę ponownie gościliśmy w Skansenie na "Odpuście pod czerwoną jarzębiną". Stoisko zaaranżowane w jesiennej tonacji przyciągało chętnych do obejrzenia kolekcji skamieniałości oraz wysłuchania historii powstania "Wioski pod Skałą". W promowaniu Bolęcina i naszej oferty pomagał uroczy Skalniaczek. I odnieśliśmy wielki kulinarny sukces - przygotowany przez panią Basię Gębczyńską kapuśniak został wydany w niespełna 45 minut i na pewno zostanie włączony do stałej oferty "Wioski pod Skałą". O sprawną i dobrą organizację zadbał Zespół w składzie: Barbara Gębczyńska, Marta Dziadowiec, Paulina Jurczyk, Danuta Rożnawska, Agnieszka Mendela oraz Marian Witek.

Agnieszka Mendela Koordynatorka "Wioski pod Skałą"

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze