UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 09 listopada 2015
Dzień Seniora z Kołem Gospodyń Wiejskich z Żarek

W sobotnie popołudnie 7 listopada 2015 roku LGD „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w spotkaniu w Kole Gospodyń Wiejskich w Żarkach z okazji Dnia Seniora.

Zgromadzonych gości powitała Pani Stanisława Norys, przewodnicząca żareckiego koła, która w swym wystąpieniu podziękowała Seniorkom i Seniorom za aktywną pracę oraz zaangażowanie w życie społeczne, a w szczególności za kultywowanie tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Podkreśliła, iż dzisiejsi Seniorzy to osoby aktywne, spełniające ważną rolę w przekazywaniu wartości, tradycji i historii. Następnie złożyła życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu w gronie najbliższych, spełnienia planów oraz nowych pasji, a wraz z nimi mnóstwa energii do ich rozwijania.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów dla najaktywniejszym seniorów. Na scenie zaprezentował się Zespół „Macierzanki” z repertuarem pieśni ludowych oraz skeczy. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Uroczystość upłynęła w znakomitej atmosferze, przy poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Seniorzy pokazali, że w każdym wieku można znakomicie tańczyć i śpiewać. Zgromadzeni goście mogli oddać się wspomnieniom i rozmowom o czasach ich młodości, a na twarzach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

Wydarzenia takie jak to, służyło integracji i aktywizacji osób starszych, ponadto pomagają Seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość. Dla wielu osób, to niepowtarzalna okazja zobaczenia się z dawno niewidzianymi znajomymi.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” składa Seniorom życzenia zdrowia, pogodnej, złotej jesieni życia, aby każdego dnia mieli powód do uśmiechu. Jesteśmy wdzięczni za wspaniały dar pracy dla naszej lokalnej społeczności.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Żarek za zaproszenie, współpracę oraz kultywowanie tradycji lokalnych.

galeria zdjęć

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze