UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Piątek, 27 listopada 2015
Warsztaty „Wioski pod Skałą” w Szkole Podstawowej w Czułówku

Animatorki Miejscowości Tematycznej „Wioska pod Skałą” w Bolęcinie – Agnieszka Mendela i Marta Dziadowiec przeprowadziły zajęcia edukacyjne o tematyce „Życie przed milionami lat” w ramach oferty wyjazdowej przygotowanej specjalnie dla przedszkoli i szkół podstawowych. Zajęcia odbyły się w publicznej Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Czułówku i uczestniczyły w nich dzieci z klas 1-3.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna, w trakcie, której dzieci dowiedziały się jak wyglądało życie w triasie i jurze, jak powstała Skałka Triasowa w Bolęcinie i poznały legendy i baśnie z nią związane. Potem uczestnicy mieli okazję zobaczyć kolekcję skał i skamieniałości, w tym słynne kamienie piorunowe oraz ząb rekina. Zajęcia uzupełnił warsztat malowania gipsowych amonitów – inwencja twórcza i wyobraźnia uczestników sprawiła, że powstały najbardziej kolorowe na świecie „skamieniałości”. Niektóre z nich przybrały karnawałowy wygląd dzięki użyciu brokatu. Później wspólnie rekonstruowaliśmy prehistoryczny świat tworząc z masy plastycznej figurki żyjących wtedy stworzeń.

Na zakończenie Szkoła Podstawowa w Czułówku otrzymała „Certyfikat Odkrywcy Tajemnic Skałki Triasowej” i w ten sposób kolejna szkoła dołączyła do grona przyjaciół „Wioski pod Skałą”.

Agnieszka Mendela 

 

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze