UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 09 lutego 2016
By tradycja przetrwała - spotkanie wigilijne w przedszkolu w Bolęcinie

Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do zaproszenia w dniu 17.12.2015 r. przedstawicieli KGW w Bolęcinie i Zespołu Folklorystycznego „Bolęcanie” na spotkanie z przedszkolakami z Bolęcina w ramach projektu „Przedszkolak wie, co w miejscowości i regionie dzieje się”.

 „Bóg się rodzi - moc truchleje” - ta wzruszająca kolęda rozpoczyna Wigilię i Święta Bożego Narodzenia, które poprzedza adwent - magiczny czas oczekiwania narodzin dzieciątka Jezus. O tym , jak dawniej przygotowywano się do świąt, o 12 potrawach, przygotowywaniu samodzielnie ozdób i ubieraniu choinki, sianku i opłatku, dodatkowym nakryciu na stole, kolędowaniu, wieczerzy wigilijnej i innych zwyczajach opowiedzieli w trakcie spotkania z przedszkolakami przedstawiciele KGW w Bolęcinie i Zespołu Folklorystycznego „Bolęcanie”: panie Maria Kuśmirek, Bogumiła Kurdziel, Barbara Hałat, panowie Marian Kuśmirek, Franciszek Barnaś oraz proboszcz parafii w Bolęcinie ks. kanonik Dariusz Puchała.

Najmłodsi mieli także okazję bliżej poznać symbolikę tych świąt i znaczenie obdarowywania się w tym dniu prezentami i składania sobie życzeń.

Przedszkolaki uważnie słuchały opowieści, kolęd dawnych i współczesnych pastorałek - same też zaśpiewały. Spotkanie zakończyła uroczysta Wigilia, którą przygotowały panie kucharki z pomocą personelu przedszkola.

Spotkanie przygotowały nauczycielki, panie: Barbara Banicka i Monika Smółka w ramach programu: „Przedszkolak wie, co w miejscowości i regionie dzieje się”, realizowanego w Przedszkolu Samorządowym w Bolęcinie.

IMG_3501.JPG

IMG_3536.JPG

IMG_3623.JPG

IMG_3596.JPG

IMG_3516.JPG

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze