UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 16 marca 2016
„Chrzanolandia zaprasza na … Jarmark Cudów” w Libiążu

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”, serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na przedsięwzięcie „Chrzanolandia zaprasza na … Jarmark Cudów” w Libiążu, w dniu 19 marca 2016 roku  w godzinach od 9 do 13. Wydarzenie odbędzie się na terenie Targowiska Miejskiego w Libiążu.

Organizatorami wydarzenia jest Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”, Urząd Miejski w Libiążu, Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu.

Przygotowaliśmy bogatą ofertę dla dzieci oraz dorosłych. Imprezie towarzyszyć będą m.in. bezpłatne warsztaty: wicia tradycyjnych palm wielkanocnych, tworzenia kwiatów z bibuły, malowania obrazów na drewnie, szycia ozdób z filcu oraz warsztaty w technice koronki klockowej. Ponadto quiz z wiedzy o zwyczajach wielkanocnych z różnych krajów oraz zabawy, m.in. szukanie zajączka, turlanie jajek na czas, malowanie jajek. Koło Gospodyń Wiejskich z Gromca zaprasza do wspólnego wykonania kukły marzanny.

Punktem kulminacyjnym będzie rozstrzygnięcie konkursu o godz. 12.00 na „Wielkanocna pisankę”, w dwóch kategoriach: pisanka tradycyjna i pisanka współczesna.

Podczas jarmarku swoją świąteczną ofertę handlową prezentować  będą twórcy ludowi, rzemieślnicy, rękodzielnicy i nie tylko. Będzie można znaleźć oryginalny prezent dla najbliższych oraz zakupić: ozdoby świąteczne, rękodzieło drewniane, biżuterię ręcznie robioną, ceramikę ozdobną, tradycyjne jaja wielkanocne, palmy wielkanocne, produkty pszczele z lokalnych pasiek, artykuły dekoracyjne i użytkowe, obrusy i serwety-haftowane i szydełkowe, ręcznie wykonane zabawki i wiele innych.

W ramach innych atrakcji odwiedzający Targowisko Miejskie zobaczyć będą mogli żywe zwierzęta takie jak owieczki, kozy czy króliki. Odbędą się także quizy, konkursy i zabawy wielkanocne, a także kiermasz książek.

Przedsięwzięciu będzie towarzyszyć wystawa przybliżająca tradycję, zwyczaje, obrzędy, symbolikę związane z obchodzeniem Świąt Wielkiej Nocy w Polsce i innych krajach. Miłośnicy kulinariów będą mogli zakupić wielkanocne wypieki (babki, babeczki, mazurki, baranki), pachnące chleby na naturalnym zakwasie.

Symbolem naszych wspólnych działań w Libiążu stała się już „całuśna ławeczka”, nawiązująca do symbolu miasta – ust z ronda, które wita uśmiechem.

Jarmark będzie też doskonałym celem wiosennych, rodzinnych spacerów. Serdecznie zapraszamy już dziś.

 

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze