UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 27 września 2017
Wizyta studyjna w Dolinie Karpia

26 września 2017 roku, odbyła się wizyta studyjna do EKOMUZEUM DOLINY KARPIA, realizowana w ramach projektu współpracy „Rozwój ekomuzeów na rzecz promocji turystyki na obszarach wiejskich i małych miast”.

Uczestnicy odwiedzili wiele bardzo interesujących miejsc takich jak:

Wizyta w „Galerii Sztuki Bałysówka Miry Sabatowicz” mieszczącej się w starej drewnianej chacie tkanej mchem z 1864r.

Miejscowość Tomice przeniosła uczestników w świat sztuki malarstwa, rzeźby i ceramiki. Tu mogli poznać sposób wypalania ceramiki RAKU.

Przerwa na kawę uprzyjemniła wizytę w Stowarzyszeniu Doliny Karpia i wprowadziła w temat tworzenia, zarządzania i promocji Ekomuzeum Doliny.

Kolejnym atrakcyjnym miejscem było Edukacyjne Gospodarstwo Agroturystyczne „Dworek Młynarza” mieszczące się w XIX-wiecznym dworku. Gdzie można było się zaopatrzyć w mąkę oraz kasze.

Wiele emocji sprawił Spływ Galarem po Kanale Małopolskim wraz z przewodnikiem, który opowiedział o tradycjach flisackich na terenie gminy Brzeźnica.

Późnym popołudniem odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Na Rozstajach” oraz „Zwierzyniec”. W tym pięknie położonym miejscu można spotkać zarówno bardzo rzadkie, jak i popularne okazy ptaków i zwierząt oraz wysłuchać o nich ciekawych historii.

Ostatnią atrakcją była wizyta w przetwórni produktów lokalnych Skarby Doliny Karpia w Zatorze, podczas której odbył się pokaz wędzenia karpia oraz przygotowywania różnych potraw z karpia wraz z degustacją.

Bardzo dziękujemy organizatorom za tak wiele atrakcji, bardzo ciepłe przyjęcie i podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami.

 


Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze