UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 26 marca 2018
JARMARK WIELKANOCNY

W dniach 24 i 25 marca 2018 roku odbywał się w Centrum Handlowym MAX w Chrzanowie Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „ Partnerstwo na Jurze” i CH MAX. Tegoroczna impreza okazała się wielkim sukcesem dzięki ogromnemu zaangażowaniu wystawców, osób prowadzących warsztaty, organizatorów oraz bardzo dużej ilości dorosłych i dzieci chętnie biorących udział w zajęciach i tworzących cudne arcydzieła.
Wycieczki Kolejką Chrzanolandii  także cieszyły się wielką popularnością. Trasa przebiegała ulicą Trzebińską i w okolicy szpitala, dzięki pięknej pogodzie przejażdżki  sprawiły wiele radości jej uczestnikom.

Bezpłatne warsztaty: wicia tradycyjnych palm wielkanocnych ,których tworzenia uczyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwaczale, garncarstwa  z Panem Piotrem  Skórkiewiczem,  bibułkarstwa  którego techniki pokazała Pani Kazimiera Musiak  w jej rękach kawałki bibuły przemieniały się w kolorowe kwiaty. Zdobienie jaj wielkanocnych metodą batikowania zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  w Karniowicach, szycia pacynek z filcu uczyła min Pani Jadwiga Bolek . Rzeźba i rzeźbienie to atrakcja pokazana przez Pana Rudolfa Marcinkowskiego wybitnego artysty rzeźbiarza, który zaszczycił nas swoją obecnością, a warsztaty z wikliny prowadził Pan Rafał Kuras . Jak zrobić zwierzątka z sianka pokazała Pani Halina Kowal ,a  jak powstają gobeliny zaprezentowały Panie Małgorzata Polańska-Kubiak i Marcelina Kubiak. Wszystkie warsztaty i stoiska są świetną formą prezentacji tradycji i kultury, a także promocją produktów regionalnych, tradycyjnych i wsparciem dla ginących zawodów. Podczas wydarzenia można było zakupić rękodzieła ludowe, dekoracje wielkanocne oraz znaleźć oryginalny prezent dla najbliższych, a było, z czego wybierać. Odwiedzający goście mogli zakupić również smakołyki - świąteczne wypieki wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gromca i  członków Stowarzyszenia  „ Wesoła Jesień” a także popróbować zdobienia ciast wielkanocnych .  Każde stoisko było pięknie udekorowane w stylu regionalnym nawiązującym do tradycji i kultury Krakowiaków Zachodnich, za co serdecznie dziękujemy naszym wystawcom.

Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych było malowanie buziek i porady kosmetyczne dla  „starszych” oraz pokaz carvingu ( ozdób z warzyw i owoców) zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.

Pragniemy podziękować wszystkim Gościom, którzy uczestniczyli wraz z nami w tym wydarzeniu, które w znakomity sposób spaja naszą polską społeczność i ukazuje bogactwo dziedzictwa kulturowego powiatu chrzanowskiego. Serdecznie dziękujemy wystawcom za zaangażowanie i kultywowanie lokalnych tradycji podczas wydarzenia Jarmark Wielkanocny oraz za wszystkie miłe słowa wypowiedziane podczas samej imprezy jak i po niej.

Podziękowania kierujemy do współorganizatorów Centrum Handlowego MAX: Pana Kazimierza Stec, Pani Magdaleny Stec, Pana Michała Stec, Pani Katarzyny Baran, Pani Ewy Maćkowiak  oraz Pracowników za zaangażowanie i współpracę.

Dodatkowo pragniemy podziękować za wypożyczenie sprzętu: Panu Janowi  Smółka – Dyrektorowi  i Pani Teresie Wojciechowskiej – Zastępcy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w  Chrzanowie , Panu Markowi Grabskiemu – Dyrektorowi Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie oraz Pracownikom, Panu Januszowi Kułach właścicielowi firmy Q-BUD, Pani Barbarze Babijczuk - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie oraz Pracownikom.

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze