UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Wizyta Studyjna - Ekomuzeum LAG Zeitkultur Oststeirisches Kernland

W dniach 11-13.04.2018 roku dziesięć osób zaangażowanych w proces zarządzania i promocji ekomuzeów z terenu Lokalnej Grupy Działania ,,Partnerstwo na Jurze” wzięło udział w wizycie studyjnej na terenie Ekomuzeum LAG Zeitkultur Oststeirisches Kerland w Austrii która zrealizowana została w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Odwiedziliśmy wspaniałe miejsca, poznaliśmy bardzo ciekawych ludzi, którzy przekazali uczestnikom wycieczki sporo praktycznej i teoretycznej wiedzy na temat powstania, funkcjonowania i rozwijania się Ekomuzeum LAG ZeitkulturOststeirischesKernland. Głównym celem wizyty studyjnej było zdobycie dobrych praktyk w procesie zarządzania i promocji ekomuzeów i przeniesienie ich na grunt polskich Partnerów projektu. Bardzo dziękujemy Pani przewodnik - Heldze Bauer, partnerom projektu: Ekomuzeum LAG Zeitkultur Oststeirisches Kerland,  LGD "Gościniec 4 Żywiołów", koordynatorom projektu Dolinie Karpia, organizatorom wyjazdu - Biuro Turystyczne Dolina Podróznika.

Poniżej przedstawiamy miejsca które odwiedziliśmy oraz zapraszamy do galerii: http://www.partnerstwonajurze.pl/galeria_show_single.php?id=267

Miejscowość

Miejsce

Wyszczególnienie

opis

Lanckorona - Austria

Przejazd z Lanckorony (przez Zator i Chrzanów) do Austrii. Zameldowanie się w hotelu

Pöllau

Obiad Gasthof-Restaurant Hubmann – Karczma w starodawnym domowym stylu.

Pöllau

Zwiedzanie Ekomuzeum:  odwiedzenie m.in. 100-letnich domów, starych sadów (Streuobstwiesen) regionalnych gdzie praktykuje się tradycyjne uprawy owoców. Spotkanie z osobami zarządzającymi obiektami, pogadanka i zapoznanie się z  projektami  "gruszka jesienna".

Pöllau

Kolacja w Gasthof-Restaurant Hubmann – Karczma w starodawnym domowym stylu.

Pöllau, Anger

Wizyta w "Bauernladen" w Pöllau, możliwość odwiedzenia i skorzystania z ofert lokalnych sklepów.  Następnie zwiedzanie Ekomuzeum gdzie odbywa się produkcja wiejskich wódek starodawnymi metodami. Później zwiedzanie "Waggonhotel" - odrestaurowanego i przebudowanego na pokój hotelowy  wagonu wąskotorowy w Anger .         
Szkolenie zorganizowane przez LAG Zeitkultur Oststeirisches Kernland dla przybyłych gości z Polski z zakresu tworzenia marki ekomuzeum CultTrips - regionu który ma wspólną wizualizację opakowań, marketingu, swoje sklepy z lokalnymi produktami proces angażowania partnerów do projektu, etapy tworzenia marki, marka która jest budowana na historii, temacie, opowieści, dająca kupującemu nie tylko gwarancję jakości ale też cząstkę historii, ludzi.

Anger

Obiad w Hotelu Angererhof w Anger "Waggonhotel".

Hartberg

Zwiedzanie Ekomuzeum - stary młyn który od ponad 5 pokoleń jest  prowadzony przez jedną rodzinę, obiekt został odrestaurowany w ramach projektu LAG Kernland. Pogadanka z osobami zarządzającymi muzeum na temat budowania i pielęgnowania tradycji młynarskich na terenie  Styrii. Uczestnictwo w warsztatach, możliwość odwiedzenia i skorzystania z oferty sklepiku który oferuje zwiedzającym zakup regionalnych produktów ekologicznych.

Hartberg

Kolacja w tradycyjnym Buschenschank – Tawernie gdzie lokalni producenci wina serwują swoje wyroby oraz dania wykonane z lokalnych produktów.

Stübing

Zwiedzanie największego ekomuzeum w Austrii: Skansen Stübing (Österreichische Freilichtmuseum Stübing) z przewodnikiem. Spotkanie z osobami zarządzającymi, rozmowa dotycząca tworzenia, promocji, zarządzania ekomuzeum.

Stübing

Obiad na terenie skansenu.

 

Vorau

Przejazd do Vorau, gdzie znajduje się największy skansen we wschodniej Styrii. Zwiedzanie i oprowadzenie przez kustosza ekomuzeum oraz rozmowa w sprawie ew. współpracy.

Vorau

Kolacja na terenie Muzeum.

Vorau - Lanckorona

Wyjazd do Polski

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze