UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 20 lutego 2019
Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo na Jurze” zaprasza szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu chrzanowskiego do bezpłatnego wypożyczania zestawów doświadczalnych do przeprowadzenia zajęć edukujących z pięciu tematów: Fotowoltaika, Energia wiatrowa, Energia wodna, Mobilność wodorowa, Oszczędzanie energii.

 

 

 

Regulamin udostępnania zestawów:

regulamin

 

Załącznik Nr.1 i 2 do Regulaminu

umowa i protokół zdawczo-odbiorczy

 

 

Dostępny sprzęt:

Fotowoltaika zestaw rozbudowny - http://www.mgs-nauka.com/ogniwa-fotowoltaiczne/fotowoltaka-zestaw-rozbudowany-kod-towaru-ezso-30-detail

Ten doskonale wyposażony zestaw, pozwala w prosty sposób złożyć stanowisko dydaktyczne do przeprowadzania kompleksowych eksperymentów jakościowych i ilościowych z zakresu fotowoltaiki. W stabilnym walizkowym opakowaniu zawarte są wszystkie niezbędne do przeprowadzania doświadczeń dodatkowe akcesoria, takie jak: urządzenia pomiarowe, kable, termometr laboratoryjny oraz inne urządzenia, umożliwiające przeprowadzanie kompleksowych eksperymentów związanych z procesem, w którym energia słoneczna przetwarzana jest na energię elektryczną.

Zestaw pozwala na przeprowadzanie zarówno prostych eksperymentów np. z silnikiem elektrycznym lub buczkiem, jak i bardziej zaawansowanych doświadczeń z zakresu fizyki, takich jak wyznaczanie charakterystyki U-I, badanie zależności wydajności ogniwa słonecznego od jego temperatury, itp.

Ze względu na jego uniwersalność i szeroki zakres możliwych do wykonania eksperymentów, zestaw nadaje się także doskonale do przeprowadzania wewnętrznych szkoleń i demonstracji z zakresu fotowoltaiki w firmach związanych z elektrotechniką.

EZSO-30_1.jpg

Energia wiatrowa zestaw rozbudownay  - http://www.mgs-nauka.com/turbiny-wiatrowe/energia-wiatru-zestaw-rozbudowany-kod-towaru-eztw-10-140-detail

System ten zgodnie z jego angielską nazwą „Ready-to-go” jest gotowy do użycia w każdym miejscu i czasie. Zestaw opakowany jest w stabilną walizkę aluminiową z wyściółkami oraz zawiera wszystkie dodatkowe urządzenia niezbędne do przeprowadzania eksperymentów tj. urządzenia pomiarowe i przewody. Obok wszystkich komponentów zawartych w zestawie „Energia wiatru – zestaw duży", zawiera dodatkowo rozszerzenie „Pomiary bez przyrządów pomiarowych” oraz urządzenie do pomiaru prędkości wiatru.

Podobnie jak zestaw „Energia wiatru – zestaw duży ", system ten umożliwia demonstrację wszystkich najważniejszych zagadnień z jakimi związana jest energetyka wiatrowa. Pozwala on także na przeprowadzanie szkoleń i prezentacji w firmach związanych z branżą OZE.

EZTW-10_02.jpg

Turbina wodna zestaw rozbudownay - http://www.mgs-nauka.com/energia-wodna/turbina-wodna-zestaw-rozbudowany-kod-towaru-turb-06-detail

Zestaw umożliwia przeprowadzanie zarówno prostych eksperymentów jakościowych jak i bardziej złożonych eksperymentów ilościowych z zakresu funkcjonowania turbin wodnych. Zestaw wyposażony jest w różnego rodzaju turbiny wodne, od prostego koła wodnego do nowoczesnej wysoko wydajnej turbiny Peltona. Wyposażanie zestawu pozwala na przeprowadzanie wielu praktycznych eksperymentów pozwalających na poznanie zasad budowy i funkcjonowania elektrowni wodnych oraz stosowanych w nich różnych turbin, jak również na poznanie podstaw mechaniki płynów. Zastosowane w zestawie szybkozłączki pozwalają na sprawny i ergonomiczny montaż i demontaż zestawu.

Turbina wodna - zestaw rozbudowany

Oszczędzanie i magazynowanie energii - http://www.mgs-nauka.com/oszczedzanie-i-magazynowanie-energii/zestaw-oszczedzaj-energie-kod-towaru-oszc-05-detail

 

Zestaw umożliwiający poznanie wielu aspektów związanych z oszczędzaniem energii w skali makro i mikro. Proponowany zakres zajęć związanych z wykorzystaniem zestawu jest tak opracowany, aby w pierwszej kolejności poznać aspekty dotyczące zużycia energii na świecie, zmian klimatu, a następnie zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi oszczędzania energii w gospodarstwie domowym, szkole, itd. Zestaw pozwala także na analizę temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, zużycia wody i energii w szkole, umożliwia on także samodzielną identyfikację obszarów pozwalających na oszczędności w wykorzystaniu energii.

OSZC-05_1.jpg

 Hydrocar

 

 Hydrocar - auto napędzane wodorem
 

Futurystyczny model pojazdu napędzanego czystym wodorem gromadzonym w wodzie, w wyniku wykorzystania ogniwa paliwowego typu  PEM (Polymer Electrolyte Membrane).

Możemy obserwować tworzenie się tlenu i wodoru w dwóch przeźroczystych pojemnikach z wodą, umieszczonych z tyłu pojazdu. W wyniku zachodzenia reakcji tlenu z wodorem wytwarzana jest energia elektryczna oraz woda (para wodna) - pojazd porusza się cicho, bez wydzielania toksycznych produktów spalania!

Napotykając na przeszkodę omija ją bez ingerencji właściciela, a na kokpicie wewnątrz zapalają się niebieskie światła LED.

Warto pamiętać, że samochody tak napędzane jeżdżą już po drogach i zbudowano dla nich stacje wodorowe (zamiast benzynowych).

 

 

 

 

 

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze