UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 27 maja 2019
Noc Muzeum „Stoi na stacji lokomotywa… Na 100-lecie założenia Fabloku”

W Piątek 18 maja w Chrzanowie odbyła się Noc Muzeum pod nazwą „Stoi na stacji lokomotywa… Na 100-lecie założenia Fabloku” Tym razem uczestnicy mieli okazje do poznania historii Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce – Fablok. Impreza wpisuje się w Ogólnoeuropejską Noc Muzeów, i w tym roku wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

W programie tegorocznej edycji znalazł się wernisaż wystawy czasowej „Pierwsza w Polsce” na 100-lecie założenia Fabloku, połączony z oprowadzaniem kuratorskim. Gościem specjalnym Nocy Muzeów był p. Jacek Baurski, syn dyrektora Fabloku Janusza Baurskiego, który opowiedział o życiu i działalności swojego ojca. W historię fabryki lokomotyw wprowadziła nas młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, przygotowana przez p. Annę Olearczyk. Nie mogło się także obyć bez pokazu filmu „Muzea Utracone”.

Atrakcją dla najmłodszych była możliwość przejechania się ciuchcią Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”. Ponadto każdy mógł się poczuć jak maszynista lokomotywy elektrycznej ET41. Natomiast pracownicy Muzeum przygotowali warsztaty edukacyjne i grę interaktywną dla dzieci. Wyjątkową pamiątką pobytu na Nocy Muzeów 2019 był „Kurier Muzealny”, przygotowany przez pracowników merytorycznych Muzeum.

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów była wyjątkowa, ponieważ trwała aż dwa dni.
W dniu 19 maja odbył się „Spacer śladami Fabloku i po terenie fabryki”. Z przewodnikami – byłymi pracownikami fabryki Fablok zwiedziliśmy Wydział Obróbki Plastycznej – Kuźnię oraz Wydział Obróbki Mechanicznej. Zorganizowany przez Muzeum spacer mógł się odbyć dzięki zgodzie nowego właściciela terenu fabryki – firmie Martech Plus.

Patronem honorowym imprezy byli Starosta Powiatu Chrzanowskiego Andrzej Uryga oraz Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek.

Dziękujemy  za wspaniałą zabawę, oby więcej tego typu wydarzeń w naszym powiecie.

 

 

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze