UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 27 czerwca 2019
„100 wagonów na stulecie”

W ostatni dzień maja zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Chrzanowa i okolic na Happening Kolejowy „100 wagonów na stulecie”, będącego częścią projektu „Pociąg do tradycji”, który sfinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Cały happening poświęcony był tematyce kolejnictwa oraz historii Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Fabloku. Od samego rana, na placu 1000-lecia w Chrzanowie można było oglądać występy dzieci i młodzież z chrzanowskich szkół, a także seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie. W tym samym czasie odbywały się liczne warsztaty tematyczne min „Kartonowa Kolej”, podczas których najmłodsi mogli spróbować swoich sił w składaniu kartonowych modeli pociągów. W ramach podsumować konkursów związanych z projektem wręczane były nagrody oraz podziękowania, a obok sceny można było podziwiać plener malarski „Pociąg pędzlem malowany” zorganizowany przez UTW w Chrzanowie oraz Stowarzyszenie „In Gremio”. Swoje miejsce na Placu miały również stoiska wystawowe Muzeum w Chrzanowie i MKS Fablok. Swoją promocję miało także nowe wydawnictwo z serii Biblioteczka Regionalna Ziemi Chrzanowskiej pt. „Fablok – Pamiątki Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce”. Prawdziwą atrakcją nie tylko dla najmłodszych okazała się kolejka „Pociąg do Małopolski” Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”, która podczas 7 kursów po terenie Chrzanowa przewiozła ok. 200 chętnych. Najważniejszym punktem całego Happeningu było bicie Rekordu Polski na najdłuższy pociąg z ludzi. Każda osoba biorąca udział w rekordzie musiała przejść przez specjalnie przygotowaną w tym celu bramkę z licznikiem, a całości czujnie przyglądali się specjalnie do tego powołani sędziowie. Warunkiem uznania rekordu było to, że wszyscy razem musieli trzymać się za ręce lub za ramiona – pociąg nie mógł zgubić ani jednego wagonika! Ostatecznie przez bramkę przeszło 701 osób i tym samym rekord został ustanowiony! Dziękujemy wszystkim za przybycie i włączenie się we wspólną akcję. Dziękujemy również partnerom oraz dzieciom za tak aktywny udział w całym wydarzeniu!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze