UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

Tytuł projektu:
"Rozwijanie turystyki rowerowej poprzez utworzenie łącznika na szlaku rowerowym „Pierścień Regulic i dwa zamki” leżącym na Międzynarodowym Szlaku Greenways i jego urządzenie, wyposażenie w lampy solarne oraz promocja poprzez wydanie folderu i organizację imprezy na jego otwarcie”

Przedmiot projektu:
W ramach projektu wytyczono i oznakowano trasę rowerową tzw. łącznik grojecki o długości 3,2 km na szlaku rowerowym „Pierścień Regulic i dwa Zamki”. W połowie długości łącznika w istniejącym Jarze Grojeckim, umieszczona została tablica informacyjna promująca Grojec. Wybudowana została drewniana wiata promocyjna o wym. 4,15m x 6,00 m oraz zamontowano stojak na rowery, latarnie solarne. Brzegi jaru obsadzono rdestem  zabezpieczając go przed erozją. Podczas imprezy na otwarcie szlaku w wiacie promocyjnej lokalni artyści zaprezentowali swoje wyroby (hafty, malarstwo, origami, szydełkowanie, biżuterię, wyroby z filcu itp.). Impreza na otwarcie łącznika grojeckiego zgromadziła całe rodziny i stanowiła świetną promocję kultury naszego regionu. Zorganizowano Rodzinny Rajd Rowerowy, a po jego zakończeniu rozlosowano wśród jego uczestników nagrodę główną - rower.  Był  to już VI Rowerowy Rajd Rodzinny w Grojcu .Trasa rajdu rowerowego prowadziła wytyczonymi ścieżkami rowerowymi. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej ogłoszony został konkurs na folder promujący Grojec i jego okolice, w którym nagrodziliśmy trzy najlepsze prace i wykorzystaliśmy je przy wydaniu folderu. Folder  był rozdawany bezpłatnie wśród uczestników imprezy z okazji otwarcia szlaku oraz był dostępny w SOK w Alwerni. Wytyczenie łącznika pozwoliło aktywnie wypoczywać około 2000 osobom rocznie.

Termin realizacji projektu:
09.05.2011r.- 31.12.2012r.

Wartość inwestycji:
23447,51 zł

Wartość dofinansowania: 
16513,12 zł

Beneficjent:
Stowarzyszenie Sympatyków Grojca

Cel projektu:
Celem projektu było r
ozwijanie turystyki rowerowej i propagowanie zdrowego trybu życia poprzez utworzenie łącznika rowerowego w „Pierścieniu Regulic i dwóch zamków” na szlaku Greenways, a także umożliwienie mieszkańcom wsi kultywowania lokalnego dziedzictwa przez doposażenie w obiekty małej architektury istniejącego Jaru w centrum wsi. Celem była również promocja lokalnych artystów,  którzy zaprezentowali  swoje prace i prezentacja tańców regionalnych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiaczek”, podczas imprezy na otwarcie szlaku.

 

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze