UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

CHRZANÓW

WYPOCZYNEK i REKREACJA

Połączenie dogodnej lokalizacji i dobrej sytuacji ekologicznej czyni z Chrzanowa dobre miejsce dla turystyki. Gdy weźmie się jeszcze pod uwagę tutejsze zabytki kultury wiadomo już dlaczego Chrzanów staje się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Miasto dysponuje Halą Widowiskowo-Sportową, Krytą Pływalnią o wymiarach 25x12,5 m, umożliwiającą rozgrywanie wszelkich regionalnych i krajowych zawodów. Obok niej można spróbować swoich sił w skate parku oraz na kortach tenisowych. W okresie letnim czynny jest obiekt sportowo - rekreacyjny "Kąty", w skład którego wchodzą: basen letni, plac do mini golfa, 2 boiska do piłki plażowej, pełnowymiarowe boisko trawiaste do piłki nożnej, dwa stanowiska do gry w tenisa stołowego, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne. W okresie letnim czynny jest bufet gastronomiczny. Na terenie obiektu organizowane są plenerowe imprezy rekreacyjno - sportowe i kulturalne, m.in.: wieloboje sprawnościowe dla dzieci i młodzieży, mecze piłki nożnej i piłki plażowej, zajęcia w ramach akcji "Lato w mieście", a także koncerty zespołów muzycznych.

ŚCIEŻKI ROWEROWE i PRZYRODNICZO-DYDAKTYCZNE

Pętle pięciu tras rowerowych, przebiegających przez najbardziej malownicze tereny gminy, posiadają jeden wspólny węzeł: Plac 1000-lecia w centrum Chrzanowa. Trasy zróżnicowane są zarówno pod względem długości, jak i stopnia trudności. Podzielono je na: rekreacyjne (łatwa wycieczka pomarańczowym szlakiem o długości 24 km, popularne (23 km niebieskiego i 26 km czerwonego szlaku) oraz zaawansowane (dla najambitniejszych 36 km czarnego i 57 km zielonego szlaku). Przez miasto prowadzi także fragment międzynarodowego szlaku rowerowego Greenways (Kraków-Morawy-Wiedeń).

Aby ułatwić poznawanie uroków naszej gminy, wytyczono cztery ścieżki przyrodnicze, które prowadzą przez najciekawsze przyrodniczo tereny, pozwalając rozszerzyć wiedzę o roślinach, grzybach i zwierzętach, a zarazem zapoznać się z zagadnieniami ogólnymi jak problemy ekologiczne, gospodarka leśna itp.

 

Galeria zdjęć

 

 

Informacje opracowane przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Chrzanowie

Fotografie w galerii  pochodzą ze zbiorów Urzędu Miejskiego w Chrzanowie

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze