UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

LIBIĄŻ

WYPOCZYNEK i REKREACJA

Gmina Libiąż stanowi idealne miejsce dla osób szukających szerokiego wachlarza atrakcji turystycznych. Zarys historii górnictwa poznamy w sztolni na terenie Zakładu Górniczego „Janina” oraz poprzez eksponaty Społecznego Muzeum Regionalnego im. Olgi Cygankiewicz. Nie brakuje tu zieleni i atrakcyjnych terenów wypoczynkowych. Grzybiarzy ucieszą bogate skupiska borowików szlachetnych, maślaków i podgrzybków, wędkarze zastaną obfitujące w ryby stawy „Szyjki” i „Zapadłe”. W obwodach kół łowieckich występują łosie, daniele i liczne ptactwo. Zwolennikom turystyki pieszej proponujemy obiekty zabytkowe, w tym przydrożne kapliczki i krzyże, kościół pw. Przemienienia Pańskiego z 1912 r. oraz młyn wodny w Żarkach z 1834 r. Libiąskie parki i skwery zieleni: Park Młodości z kompozycją pomnikową prezentującą postać Jana Pawła II, Plac Słoneczny, Park Janiny, drzewostan w otoczeniu kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego, czy dęby o walorach pomników przyrody przy ul. Długosza zachęcają do relaksu i wypoczynku. Z libiąskich pagórów tj. Karpiówka, Grodzisko, Lipie rozciągają się zapierające dech w piersiach panoramy widokowe.

SZLAKI ROWEROWE i TURYSTYCZNE

Dla turystyki rowerowej wyznaczono liczne trasy biegnące przez najpiękniejsze tereny gminy Libiąż. Są one także częścią międzynarodowego systemu szlaków turystycznych w Małopolsce. Jedna z tras mija blisko południowo-zachodniego krańca gminy interesujące torfowisko, znajdujące się u stóp piaszczystego wzniesienia, natomiast na północnym zachodzie ścieżka biegnie przez rozległe lasy. Na Leśnej Górze, tuż przy zakręcie ścieżki można odszukać wyschniętą obecnie misę źródlaną, którą zarasta chroniony gatunek rośliny - wilgociolubny skrzyp olbrzymi oraz trzmielina pospolita. Udając się leśnymi duktami w kierunku wschodnim dotrzemy do malowniczo położonego leśnego stawku, bogatego w mchy torfowców. Długość trasy rowerowej od ul. Konopnickiej na Groble „Duży Staw” wynosi około 44,1 km.

 

Galeria zdjęć

 

 

Informacje opracowane przez Dział Promocji Urzędu Miejskiego w Libiążu

Fotografie w galerii pochodzą ze zbiorów Urzędu Miejskiego w Libiążu

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze