UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

TRZEBINIA

WYPOCZYNEK i REKREACJA

Oferowane przez gminę Trzebinia atrakcje stanowią doskonałą propozycję na jedno- lub dwudniową wycieczkę dla osób wypoczywających w gronie rodziny lub przyjaciół, zwłaszcza w formie wyprawy rowerowej. Atutem tego obszaru są duże kompleksy leśne (stanowiące aż 43% powierzchni gminy). Zwolennikom aktywnego wypoczynku polecamy ośrodki sportowe nad Zalewem Chechło, Kozim Brodem, letnie kąpielisko „Balaton”, jazdę konną w Klubie Jeździeckim „Szarża” oraz atrakcje proponowane przez doskonale wyposażoną krytą pływalnię „Aqua Planet”, oferującą przez cały rok możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu dla osób w każdym wieku.

Do ciekawych i godnych polecenia miejsc o dużych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i turystycznych należą: położona w południowo - wschodniej części gminy Puszcza Dulowska, należąca do Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych, rezerwat przyrody „Ostra Góra”, rzeka Kozi Bród, Bożniowa Góra, wzgórze Bialny Dół, Skałka Triasowa w Bolęcinie oraz Martwica Karniowicka.

ŚCIEŻKI ROWEROWE i SZLAKI TURYSTYCZNE

Liczne szlaki turystyczne w Trzebini poprowadzono w taki sposób, by nie omijały ważnych pamiątek i zabytków przeszłości, a jednocześnie prowadziły do najciekawszych przyrodniczo miejsc w gminie. Najatrakcyjniejsze widokowo lub przyrodniczo miejsca zyskały miano „Zielonych Pereł Trzebini” -połączono je trzema specjalnymi szlakami, odpowiednimi dla turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Trzebinia leży również na międzynarodowym Maryjnym Szlaku Pielgrzymkowym, biegnącym z Częstochowy do Mariazell w Austrii.

Na amatorów jazdy rowerem w Trzebini czeka łącznie 116 km atrakcyjnych tras o walorach nie tylko krajobrazowych, ale również przyrodniczych i poznawczych. Wytrwałym rowerzystom proponujemy objazd całej gminy szlakiem czerwonym (49,1 km). Dodatkowe informacje o szlakach znajdują się na stronie www.trzebinia.pl.

 

Galeria zdjęć

 

 

Informacje opracowane przez Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta w Trzebini.

Fotografie w galerii  pochodzą ze zbiorów: Urzędu Miasta w Trzebini, Aqua Planet Sp. z o.o. w Trzebini oraz Stadniny Koni „Szarża” w Bolęcinie.

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze