UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

Szlaki turystyczne

 

Szlaki piesze i rowerowe:

  • regionalne: Architektury Drewnianej,
  • międzynarodowe: Kraków –Morawy-Wiedeń Greenways, Eurovelo R4,
  • oraz lokalne: czerwone, czarne, zielone, niebieskie i żółte.

 

logo_greneway_kr_wi.jpg Kraków-Morawy-Wiedeń Greenways to szlak dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego.

Główną jego osią jest 700-kilometrowa trasa rowerowa, która łączy zabytkowe miasta i miasteczka, a także cenne przyrodniczo, krajobrazowo i kulturowo tereny wiejskie.

W Polsce przebiega od Krakowa przez Alwernię, Babice, Oświęcim, Pszczynę, Bielsko Białą, Ustroń, Skoczów do Cieszyna. Dalej szlak przedostaje się do Czech na Morawy Południowe a następnie do Dolnej Austrii. Zielony szlak Kraków–Morawy-Wiedeń stanie się w przyszłości najdłuższą aleją drzew w Europie.

 

 

eurovelo_logo_138.jpg Trasa EuroVelo R4 to jedna z 12 europejskich turystycznych tras rowerowych, których łączna długość to około 60 tysięcy kilometrów, z czego istnieje już ok. 20 tysięcy km, głównie w Europie Zachodniej. Trasa EuroVelo R4 na odcinku Pszczyna - Kraków pokrywa się ze szlakiem Kraków - Morawy - Wiedeń - Greenways.

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze