UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 29 kwietnia 2013
"Szkoła pachnąca tradycją" - warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły

W środę 23 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Bolęcinie odbyły się warsztaty w ramach projektu „Szkoła pachnąca tradycją” z uczniami klasy VI, którzy poznali krok po kroku, sztukę tworzenia kwiatów z bibuły. Warsztaty przeprowadziły Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bolęcina, które podzieliły się doświadczeniem w rzemiośle.
Pani Maria Kuśmirek – Przewodnicząca KGW z Bolęcina opowiedziała o tradycji tworzenia kwiatów z bibuły, która wiąże się ze zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych, głównie z okazji dorocznych świąt kościelnych. Podczas uroczystości kościelnych używano ich do dekoracji feretronów noszonych w czasie procesji. Ubarwiały także uroczystości weselne: wianuszki z kwiatów nosiły druhny, a gościom weselnym przypinano do ubrań stroiki, tzw. wionącki.
Wszyscy uczestnicy wykonali kilka rodzajów barwnych kwiatków (maki, chabry, róże lilie, goździki, stokrotki). Praca przy ich tworzeniu pochłonęła 19 uczestników niesamowicie, ale i efekty były znakomite. Celem przeprowadzonych warsztatów było kultywowanie zamierających dawnych tradycji bibułkarstwa.

Galeria zdjęć


DSC03121.JPG

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze