UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 08 maja 2014
Sukces Zespołu Folklorystycznego „Bolęcinianie” z Bolęcina oraz Grupy Śpiewaczo-Obrzędowej z Balina

Zespół Folklorystyczny „Bolęcinianie” z Bolęcina oraz Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa z Balina współpracujące z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo na Jurze” w dniach 1-3 maja 2014 roku wzięły udział w XXI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” 2014 Euro-Folklor w Zebrzydowicach, gdzie Żeńska Grupa Śpiewacza „Bolęcanki” i Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa z Balina zajęły II miejsce w kategorii Zespoły Dorosłe, Zespoły śpiewacze a’cappella.

Działalność Zespołu i Grupy to nie tylko uświetnianie swoim śpiewem ważniejszych uroczystości okolicznościowych na terenie powiatu chrzanowskiego, ale też występy na wojewódzkich przeglądach i festiwalach, na których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Dorobek artystyczny Zespołu i Grupy to przede wszystkim efekt wieloletniej pracy, pasji, ogromnego zaangażowania i umiłowania folkloru jego członków.

Zespół Folklorystyczny „Bolęcinianie” powstał w styczniu 1997 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie. Zespół składa się z grupy kobiecej „Bolęcanki” i męskiej „Bolęcanie” od 2006 roku. W swoim repertuarze posiadają: legendy, ballady, przyśpiewki ludowe, pieśni Maryjne, żniwne, dziadowskie, patriotyczne, kolędy i inne oraz przedstawienia obrzędowe i zwyczaje z naszego regionu. Poza tym Zespół bierze udział w przeglądach, w widowiskach obrzędowych, konkursach na szczeblu lokalnym i wojewódzkim.

Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa z Balina powstała w 1985 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Balinie. Grupa w swoim programie dysponuje pieśniami obrzędowo-weselnymi, przyśpiewkami ludowymi. Ponadto uczestniczy w wydarzeniach lokalnych, wojewódzkich oraz przeglądach i konkursach.

LGD „Partnerstwo na Jurze” serdecznie gratuluje i życzy całemu Zespołowi „Bolęcinianie” oraz Grupie Śpiewaczo-Obrzędowej z Balina dalszych osiągnięć i wspaniałej publiczności w kolejnych latach działalności.

100_2324 (Custom).JPG

Żeńska Grupa Śpiewacza „Bolęcanki” z Bolęcina

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze