UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 17 grudnia 2014
Podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych w Przedszkolu Samorządowym w Olszynach

Przed nami Święta Bożego Narodzenia – czas radości, pełen miłości i ciepła rodzinnego. Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dzieci w wieku przedszkolnym są chłonne i przyjmują wszystko to, co osoby dorosłe chcą im pokazać i ofiarować. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji.

W ten świąteczny nastrój zostały wprowadzone dzieci z Przedszkola Samorządowego za sprawą Członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Olszyn. Wszyscy wspólnie wykonywali piękne łańcuchy z kolorowego papieru i dekorowali choinkę. Dzieci poznały zwyczaje i obrzędy związane ze świętami bożonarodzeniowymi oraz ich symbolikę: ubierania choinki, składania życzeń świątecznych, spożywania wieczerzy wigilijnej i inne. Podsumowaniem spotkania było śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie akordeonu, saksofonu i ustnej harmonijki.

Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu emocji i przeżyć, pozytywnych doświadczeń oraz możliwości współtworzenia polskiej tradycji. Przedszkolaki mogły poczuć, że nikt nie jest bardziej ważny, czy sprawny manualnie, gdyż końcowy wynik należał do wszystkich.

Spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Olszyn, było doskonałą sposobnością by zatrzymać i przekazać kolejnym pokoleniom umiejętność tworzenia ludowego rękodzieła oraz podnieść poczucie odpowiedzialności za przekazanie tej wiedzy.

galeria zdjęć

DSC02231 (Custom).JPG

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze