UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo na Jurze" pod marką „Chrzanolandia" zajmuje się promocją potencjału turystyczny powiatu chrzanowskiego. W celu wzmocnienia możliwości naszego terenu, Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo na Jurze" rozszerza wachlarz produktów turystycznych o siedem kolejnych potraw tradycyjnych. W wyniku współpracy wielu organizacji, oraz osób z obszaru objętego lokalną strategia rozwoju udało nam się wyłonić grupę potraw spełniających warunki, do wpisania na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi . Mamy nadzieję, że proponowane przez nas specjały przypadną Państwu do „smaku” , co również będzie miało bezpośrednie przełożenie na rozwój turystyki w powiecie chrzanowskim. 

W niniejszej broszurze kulinarnej znajdziecie Państwo 10 przepisów pochodzących z terenu powiatu chrzanowskiego. Trzy z nich zostały wpisane już na listę produktów tradycyjnych:

  • Hulajdy,
  • Parzybroda Mirowska,
  • Buchta Bolęcińska.

Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo na Jurze"  w ramach operacji własnej wytypowała kolejne siedem potraw które aplikują na listę produktów tradycyjnych:

  • Mętkowska Marchwionka,
  • Zagórskie Placki z Pokrzywą,
  • Krówka Regulicka,
  • Racuchy Bolęcińskie,
  • Babka Wojenna z Gromca,
  • Szarpańce Karniowickie,
  • Kluski Tlone z Luszowic.

Operacje własną LGD ,,Utworzenie oferty turystycznej dla obszaru Lokalnej Grupy Działania ,,Partnerstwo na Jurze” poprzez wyłonienie siedmiu produktów turystycznych” finansowano w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Zapraszamy do lektury

https://drive.google.com/file/d/1J43EKjcrrWMIBhjHmqfzFP6AmlMcqr_x/view

 

 

 

 

 

 

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze