UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

ALWERNIA

WYPOCZYNEK i REKREACJA

Zapraszamy do Alwerni na pełne wrażeń weekendowe wycieczki szlakami osobliwości przyrody i do pełnych tajemnic zabytków!

Alwernia to znane od dawna miejsce pielgrzymek do XVII-wiecznego klasztoru OO. Bernardynów, gdzie co roku w oktawę Bożego Ciała odbywa się odpust, uświetniony strzelaniem z moździerzy, ciekawych wycieczek do najstarszego w Polsce Małopolskiego Muzeum Pożarnictwa im. Z. Gęsikowskiego oraz weekendowych wyjazdów. Niebywałą atrakcję dla osób w różnym wieku stanowi Ekomuzeum Alwernia”, obejmujące drewniane domy podcieniowe z XVIII i XIX w. w Rynku Alwerni, „Warsztat rzemiosła garncarskiego z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach oraz Zespół osobliwości geologiczno-przyrodniczych Jury(Skały Gaudynowskie w Brodłach, arkoza kwaczalska i krasowe źródełka w Regulicach i Brodłach). Innym ciekawym obiektem w okolicy jest widoczny od strony autostrady A4 niezwykły kompleks 13 kopuł wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Ciekawą ofertę dla turystów poszukujących ciszy, przyjaznej atmosfery i wiejskiego klimatu stanowi duża ilość terenów zielonych, kąpielisko na zalewie „Skowronek” z zapleczem rekreacyjno-sportowym, łowiska dla wędkarzy, platformy widokowe oraz wapienne skałki jurajskie. Mile widziani goście znajdą tu wspaniałe miejsca do rekreacji i odpoczynku.

ŚCIEŻKI ROWEROWE i SZLAKI TURYSTYCZNE

Gmina Alwernia położona jest na terenie malowniczych jurajskich parków krajobrazowych, w strefie chronionego krajobrazu. Od południa opasuje ją wstęga Wisły z „Rudniańskim Parkiem Krajobrazowym”, natomiast od północy opiera się o Garb Tenczyński i „Tenczyński Park Krajobrazowy”. Liczne szlaki rowerowe i piesze (nie tylko lokalne, ale także regionalne: Szlak Papieski i Szlak Architektury Drewnianej oraz międzynarodowe: Szlak Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń, Szlak Eurovelo R4 i Szlak Maryjny) przybliżają miejsca atrakcyjne turystycznie i kulturowo.

Galeria zdjęć

 

 

Informacje opracowane przez  Promocję Urzędu Miejskiego w Alwerni
Fotografie w galerii pochodzą ze zbiorów Urzędu Miejskiego w Alwerni

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze