UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 29 września 2015
Wizyta studyjna w Wiosce pod Skałą w Bolęcinie

W niedzielę 27 września 2015r. do „Wioski pod Skałą” w Bolęcinie zawitali przedstawiciele grup odnowy wsi z województwa dolnośląskiego w ramach wizyty studyjnej do Małopolskich Miejsc z Charakterem, do których należy wioska tematyczna w Bolęcinie. Gości powitał sołtys wsi Bolęcin Franciszek Barnaś oraz  Strażnik Skałki Triasowej i uroczy Skalniaczek (w tych rolach: Marian Witek i Bartosz Mendela). Koordynatorka „Wioski pod Skałą” Agnieszka Mendela przedstawiła historię powstania miejscowości tematycznej w Bolęcinie, temat przewodni, ofertę turystyczną oraz plany na przyszłość.

W trakcie rozmów nastąpiła wymiana doświadczeń na temat tworzenia miejscowości tematycznych, współpracy i wsparcia ze strony samorządów, zaangażowania lokalnych władz, sposobów pozyskiwania środków oraz promocji przygotowanej oferty. Następnie goście wybrali się na quest pt. „Leśne tajemnice” oraz wycieczkę na Skałkę Triasową. Odwiedzili również siedzibę „Wioski pod Skałą”, w której m.in. mieli okazje zobaczyć wyroby lokalnych rękodzielników.

Po powrocie odbyły się warsztaty malowania gipsowych skamieniałości oraz tworzenia naturalnej biżuterii, które są jedną z wielu propozycji zajęć w ofercie wioski tematycznej z Bolęcina. Wiele zainteresowania wzbudziła kolekcja skał i skamieniałości, zwłaszcza tych z terenu wsi Bolęcin oraz ciekawostki geologiczne z naszego regionu.

Gości poczęstowaliśmy obiadem, w trakcie którego mogli spróbować naszych kulinarnych specjałów: „Bolęcińskiego kociołka”, chleba z pokrzywami, podpłomyków z ziołami i ziarnami oraz pieczonych jabłek. Do dyspozycji był również stół, na którym przygotowana została degustacja prezentująca kulinarne bogactwo „Wioski pod Skałą", uczestnicy wizyty mogli m.in. spróbować domowych marynat, pysznego smalcu oraz jesiennych owoców. Na zakończenie wizyty zespół "Wioski pod Skałą” otrzymał z rąk przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego regionalny upominek.

Wizytę studyjną przygotowali: Marta Dziadowiec, Barbara Gębczyńska, Anna Mendela, Agnieszka Mendela, Danuta Rożnawska, Marian Witek oraz Mariusz Witek.

2.jpg

1.jpg

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze