UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 11 stycznia 2016
Spotkanie Opłatkowe w Żarkach

W dniu 9 stycznia 2016 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w Spotkaniu Opłatkowym, zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Żarek. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera stała się okazją do wspólnego przedłużenia i przeżywania Świąt Bożego Narodzenia: śpiewania kolęd, pastorałek, składania życzeń oraz obchodów Nowego Roku.

Zaproszonych gości powitała Pani Stanisława Norys Przewodnicząca KGW z Żarek i złożyła wszystkim życzenia: zdrowia, pomyślności, optymizmu oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji planów. Podziękowała wszystkim zaproszonym gościom za owocną współpracę. Przewodnicząca przypomniała również działania zrealizowane we współpracy z LGD i udziałem Członkiń Koła.

Zaproszeni goście zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach. Pani Stanisława Dęsoł odczytała fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Bożej Dzieciny, po którym uczestnicy przełamując się opłatkiem składali sobie życzenia. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw wigilijnych, których zaproszeni goście mogli posmakować. Podczas konsumpcji był czas na wspomnienia i dyskusje na różne tematy.

W świąteczno-noworoczny nastrój gości wprowadził występ muzyczny Zespołu „Macierzanki” z repertuarem kolęd i pastorałek.

Celem spotkania opłatkowego było jednoczenie społeczności lokalnej, kultywowanie tradycji, wzajemne poznanie się i obdarowywanie najbliższych uczuciami płynącymi z głębi serca; dobrym słowem, przyjaznym gestem, uśmiechem i chwilą czasu, którego w codziennym życiu nie mamy zbyt wiele i którego w takim dniu nie przeliczamy na pieniądze.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Żarek za zaproszenie, współpracę oraz za wielka troskę w zachowanie tradycji dziedzictwa kulturowego.

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze