UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 09 lutego 2016
Premiera sztuki „Tato, tato spawa się rypła”

W dniu 6 lutego 2016 roku, w Domu Ludowym w Okleśnej odbyła się premiera sztuki pt. „Tato, tato spawa się rypła” Ryszarda Latki w reżyserii Michała Hachlowskiego w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego „Tradycja”.

Sztuka prezentuje w bardzo trafny sposób typowe ludzkie wady, dzięki czemu przedstawiony świat oglądamy w „krzywym zwierciadle”. Mimo pozornej lekkości spektakl może skłaniać do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi.

W jednej z podkarpackich wsi, w gospodarstwie Placka odbywa się uroczystość setnych urodzin babci Plackowej. Niedługo po tym staruszka umiera. Wkrótce po pogrzebie, Placków odwiedza urzędniczka z gminy z prezentami dla jubilatki. Dla zegarka i dwóch tysięcy złotych głowa rodziny, Ludwik kłamie, że nestorka właśnie wyszła do kościoła. Za pokwitowaniem prezenty zostają w domu. Kilka dni później zagrodę Placków odwiedzają dziennikarze, by zrobić wywiad ze stulatką. Zdjęcia babci ukazują się w lokalnej prasie. Tymczasem skłócony z rodziną Placków sąsiad, anonimowo informuje gminę o całym oszustwie. Sprawa się ...

Serdecznie gratulujemy Zespołowi Teatru Ludowego „Tradycja” i życzymy zapału, inspiracji, satysfakcji z realizowanych przedsięwzięć oraz wspaniałej publiczności w następnych latach działalności.

Sztukę będzie można obejrzeć:

14.02.16 r. (niedziela) 16.30 w Sali OSP Alwernia

28.02.16 r. (niedziela) 16.00 w LCK w Libiążu

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze