UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Wtorek, 09 lutego 2016
„Przedszkolak wie, co w miejscowości i regionie dzieje się”

„Przedszkolak wie, co w miejscowości i regionie dzieje się” - program w zakresie edukacji regionalnej i społecznej powstał w oparciu o wieloletnią współpracę nauczycielki, Pani Barbary Banickiej z Panią Marią Kuśmirek - Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie.

Poprzez treści, zadania i działania w nim zawarte dzieci poznają najbliższe otoczenie, swoją miejscowość, jej gospodarza, ważne charakterystyczne miejsca, dawne obrzędy i zwyczaje ludowe, dawne stroje regionu krakowskiego do pracy i galowe. Poznają także w ramach wyjazdu do Skansenu jak dawniej żyli i pracowali mieszkańcy naszego regionu. W trakcie spotkań z Panią Marią w przedszkolu dzieciaki wypiekają pyszny chleb, pieką świąteczne ciasteczka, poznają jak robi się zimowe kompoty, poznają dawne narzędzia używane w gospodarstwie domowym oraz do prac polowych. Obchodzimy wspólnie, „Święto pieczonego ziemniaka”. Przedszkolaki kiszą świąteczny żurek. Przedszkole w Bolęcinie odwiedza także grupa kolędnicza „Herody” z Bolęcina z obrzędem ludowym „Herody”. Program:  „Przedszkolak wie...” jest wzbogacany i rozszerzany o nowe treści i działania. Pani Maria Kuśmirek uczestniczy w sytuacjach edukacyjnych wspólnie z dziećmi, spotkaniach świątecznych, warsztatach świątecznych, uroczystościach grupowych.

W 2013 roku dzieci z grupy 5-latki, „Smerfusie” przyznały Pani Marii Kuśmirek tytuł: „Przyjaciel Dzieci Przedszkola Samorządowego w Bolęcinie”. Ponadto przedstawiciele Zespołu „Bolęcinie” oraz Państwo Maria i Marian Kuśmirek aktywnie uczestniczą wspólnie z przedszkolakami w uroczystościach przedszkolnych i dla lokalnego środowiska.

IMG_3516.JPG

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze