UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Poniedziałek, 21 marca 2016
„Chrzanolandia zaprasza na …. Jarmark Cudów”

W sobotę, 19 marca 2016 r. na Targowisku Miejskim w Libiążu odbyło się przedsięwzięcie kulturalne „Chrzanolandia zaprasza na …. Jarmark Cudów”.

Kolorowe ozdoby wielkanocne, tradycyjne wypieki, miód z okolicznych pasiek i inne produkty, to nie wszystko …

Największą atrakcją były bezpłatne warsztaty dla dzieci, quizy i zabawy. Podczas warsztatów można było własnoręcznie uwić dla siebie palmę wielkanocną, namalować obraz na drewnie, wykonać kwiaty z bibuły, ozdoby z filcu, koronkę techniką klockową, a także niepowtarzalną pisankę, która zagości w koszyczku wielkanocnym.

Dorośli i dzieci brali udział w quizie wiedzy o zwyczajach wielkanocnych na całym świecie. Pytania były bardzo trudne, ale nie dla uczestników. Najmłodsi szukali na trawie i pod krzaczkami ukrytego zajączka wielkanocnego, a następnie uczestniczyli w zawodach z turlaniem jajka łyżką do zupy. Na wszystkich zwycięzców i uczestników czekały nagrody. W ramach innych atrakcji odwiedzający Targowisko Miejskie karmili żywe zwierzęta, takie jak owieczki, kozy i króliki.

Prowadzący wydarzenie Pan Stanisław Dwornik zachęcał odwiedzających jarmark do uczestnictwa w warsztatach, zabawach oraz do kupienia świątecznych ozdób. Różnorodność sprawiła, iż można było przebierać w pisankach zdobionych metodą batikowania, oklejania czy decoupage, stroikach, koszyczkach z wikliny lub papieru, króliczkach, serwetach czy ręcznie wykonanych zabawkach.

Miłośnicy kulinariów mogli zakupić wielkanocne wypieki (babki, babeczki, mazurki, ciasto drożdżowe, rurki z kremem) i pachnące chleby na naturalnym zakwasie.

Pod koniec wydarzenia Burmistrz Libiąża Pan Jacek Latko oraz Pan Krzysztof Kozik Członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego złożyli obecnym na Targowisku gościom, jak i mieszkańcom Libiąża życzenia wielkanocne, a następnie rozdano nagrody w konkursie na „Wielkanocną pisankę” organizowaną dla wychowanków grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych.

Pragniemy podziękować wszystkim Gościom, którzy uczestniczyli wraz z nami w tym wydarzeniu kulturalnym. Serdecznie zapraszamy do podtrzymywania, kultywowania regionalnych tradycji oraz współpracy w promowaniu lokalnych tradycji.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu

„Chrzanolandia zaprasza na …. Jarmark Cudów”

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze