UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Piątek, 10 czerwca 2016
Serdecznie zapraszamy na 7 Piknik Świętojański w Kościelcu

Parafia w Chrzanowie - Kościelcu w dniu Odpustu ku czci Patrona św. Jana Chrzciciela, w dniach 18-19.06.2016 r. organizuje w ogrodach plebańskich 7 PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI, pod hasłem Podróżnych w dom przyjąć. W tym roku mówimy, modlimy się za i wspieramy - Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

W pierwszym dniu w godz. 10.00-14.00 zorganizowany zostanie rajd rowerowy wspólnie ze Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów oraz wieczorny blok spotkań i rozmów na temat ŚDM z koncertem Uwielbienia i zespołem Gospel Wings.

W niedzielę, po sumie odpustowej odbędzie się piknik, który tradycyjnie otworzy wystrzał z armaty o godz. 14.00 i wspólne odśpiewanie hymnu ŚDM. W trakcie pikniku prezentowane będą występy artystyczne profesjonalnych i amatorskich zespołów. Zagrają tym razem zespoły: U Pana Boga za piecem i chrzanowski Ulysses, zatańczą tancerze z JUST DANCE Studio, swój spektakl pokażą uczniowie ze SP nr 6 w Kościelcu, a widowisko teatralne „Żywy obraz” zaprezentuje młodzież z II LO w Chrzanowie. Będą konkursy, quizy, zabawy dla dzieci (zjeżdżalnia, konie i inne), warsztaty taneczne, wystawy w galerii Stara Stodoła, plener malarski, zorganizowana zostanie zabawa fantowa i degustacja potraw. Swój udział zapowiedzieli też regionalni rzemieślnicy. Na zakończenie wystąpi gwiazda wieczoru Andrzej Cierniewski. Wszystko w duchu promowania bezalkoholowego stylu zabawy. Uczestnicząc w pikniku można wspomóc młodzież z Ukrainy polskiego pochodzenia, umożliwiając jej przyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Jak co roku impreza ta ma charakter otwarty i gromadzi dużą grupę parafian, mieszkańców miasta i regionu?  Piknik w Kościelcu stał się już tradycją Każdego roku dołączają do pikniku partnerzy, którzy swoją pomocą organizacyjną wzbogacają tę lokalną imprezę. Nie zabrakło również sponsorów, którymi w tym roku są: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Urząd Miasta i Gminy w Chrzanowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”. Piknik Świętojański w Kościelcu z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, niewątpliwie przyczynia się do integracji mieszkańców Kościelca i promowania lokalnych tradycji. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie.

program wydarzenia:

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze