UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Sroda, 19 września 2018
Europejskie Dni Dziedzictwa dla „Niepodległej” w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszki w Regulicach

W niedzielę 16 września w godzinach od 10 do 17 odbyły się warsztaty edukacyjne dla „Niepodległej” w ramach Europejskich dnia Dziedzictwa w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach W Ramach Europejskich dni Dziedzictwa zwiedzający Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach mieli okazje skorzystać z warsztatów edukacyjnych takich jak garncarstwo, rzeźbiarstwo, hafciarstwo, szydełkarstwo, piekarstwo , dziewiarstwo i bibułkarstwo. Dodatkowo zorganizowane zostały warsztaty Gliniane fantazje – tematem przewodnim  była „Niepodległa”. Można było wyrzeźbić płaskorzeźbę z napisem „Kocham Cię Polsko”, wyhaftować flagę Polski oraz wykonać biało-czerwone kwiaty z bibuły. Ponadto prowadzone było zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu. Wystawy prezentują i przybliżają ważne dziedziny działalności i życia codziennego mieszkańców sołectw Regulice i Nieporaz z przełomu XIX i XX wieku: obyczaje, zwyczaje, folklor, religijność, rolnictwo oraz rzemiosło. Na wszystkich gości czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic i Nieporazu, można było spróbować kwaśnicy, chleba ze smalcem a także różnego rodzaju ciast i placków.  W odległości 200 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa można było  zwiedzić Winnicę Czak.

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze