UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Piątek, 01 lutego 2019
Spotkanie mające na celu wyłonienie kolejnych potraw tradycyjnych z naszego Powiatu.

W dniu 01.02.2019 roku, Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” w restauracji „NOVA Przestrzeń” w Chrzanowie, zorganizowała spotkanie osób zainteresowanych lub posiadających wiedzę na temat potraw pochodzących z naszego terenu - mające na celu wyłonienie potraw tradycyjnych powiatu chrzanowskiego. Spotkanie było realizowane w ramach poddziałanie 19.2 wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność dla przedsięwzięcia 2.1 tworzenie i rozwój oferty turystycznej, wykorzystującej zasoby obszaru LSR – produkty turystyczne, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zebranych gości przywitał Pan Jerzy Kasprzyk Prezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”, który przypomniał zgromadzonym jak w ubiegłych latach przebiegał proces wyłonienia, promocji i rejestracji potraw tradycyjnych prowadzonych przez LGD. Następnie prezentację na temat produktów tradycyjnych w Małopolsce przeprowadziła Pani Agnieszka Oczkowska - etnograf, pracownik  Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. W trakcie spotkania uczestnicy wypełnili ankiety, które będą pomocne przy wyborze potraw.  Po przerwie kawowej odbył się panel dyskusyjny w którym każdy uczestnik spotkania mógł podzielić się posiadaną wiedzą na temat lokalnych przepisów na potrawy pochodzące z naszego terenu. Spotkanie było bardzo owocne, ponieważ uzyskaliśmy sporo materiału do analizy. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za przybycie na spotkanie i liczymy na dalsza współpracę.

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze