UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
Czwartek, 19 września 2019
Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego „Polski Splot” - Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka oraz Drezyna Machajka i Winnica Czak - w Regulice

W niedzielę 15 września w godzinach od 11 do 17 odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach 27 Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego „Polski Splot” w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach. Zwiedzający Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach mieli okazje skorzystać z warsztatów edukacyjnych takich jak garncarstwo, rzeźbiarstwo, hafciarstwo, szydełkarstwo, piekarstwo, bibułkarstwo. Można było wyrzeźbić płaskorzeźbę, wykonać biało-czerwone z bibuły. Ponadto prowadzone było zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu. Wystawy prezentują i przybliżają ważne dziedziny działalności i życia codziennego mieszkańców sołectw Regulice i Nieporaz z przełomu XIX i XX wieku: obyczaje, zwyczaje, folklor, religijność, rolnictwo oraz rzemiosło. Na wszystkich gości czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic i Nieporazu, można było spróbować zupy porowej z pulpecikami, chleba ze smalcem, a także różnego rodzaju ciast i ciasteczek. W odległości 200 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa można było zwiedzić Winnicę Czak a także skorzystać z darmowych przejażdżek drezyną Lokalnej Kolei Drezynowej w Regulicach.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynku

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze