UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ

Wypoczynek i rekreacja

 

  • Balaton w Trzebini, - akwen wodny położony w samym centrum miasta w nieczynnym wyrobisku kamieniołomu. Lustro wody o pierwszej klasie czystości obejmuje powierzchnię ok. 3 ha. i sięga głębokości średnio 9,5m. Wody Balatonu zasilane są podziemnymi źródłami, stąd nadają się do hodowli pstrąga. W sezonie letnim funkcjonuje jako kąpielisko miejskie w części wykorzystywane przez Polski Związek Wędkarski – Koło w Trzebini i Klub Płetwonurków. Na otaczających wodę skałkach swoich sił próbują amatorzy wspinaczki skałkowej

 

  • Zalew Chechło w Trzebini, – położony na skraju Puszczy Dulowskiej największy w Trzebini - 54 ha zbiornik wodny. Stanowi doskonałe miejsce wypoczynku dla mieszkańców i przyjezdnych. Tutaj zlokalizowane są ośrodki wypoczynkowe, rekreacji i sportów wodnych, które posiadają pełne zaplecze gastronomiczno-noclegowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

 

  • Kozi Bród – najdłuższa rzeka w  Trzebini. Źródła położone są w dość głębokim wąwozie w lasach myślachowickich. Na rzece znajduje się zbiornik retencyjny dla Elektrowni Siersza – Osowiec, nad którym znajduje się dobrze wyposażony ośrodek rekreacyjny, stanowiący doskonałe miejsce wypoczynku dla mieszkańców gminy.

 

  • Zalew Skowronek w Alwerni – kąpielisko i łowisko dla wędkarzy

 

  •  starorzecza Wisły dla wędkarzy oraz osób, które interesuje wypoczynek w otoczeniu nie skażonej przyrody

 

 

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze