UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
 • data1
  Wtorek, 31 marca 2015
  data2

  W czasie przedsięwzięcia „Chrzanolandia zaprasza na … Jarmark Cudów” współorganizowanego przez LGD „Partnerstwo na Jurze” Koło Gospodyń Wiejskich z Mirowa dzieliło się z uczestnikami swoimi zręcznościami tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych oraz doświadczeniami i wspomnieniami na temat przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Palmy tworzone były wyłącznie z naturalnych materiałów: gałązek wierzbowych, borowiny, bukszpanu, sosny, cyprysu, dzikiej porzeczki, witek brzozowych i bibułkowych kwiatów. Każdy uczestnik mógł zabrać ze  sobą własnoręcznie zrobioną palmę. Umiejętnością tworzenia kwiatów z bibuły dzieliła się twórczyni ludowa - Pani Kazimiera Musiak.

 • data1
  Wtorek, 31 marca 2015
  data2

  W trakcie wydarzenia „Chrzanolandia zaprasza na … Jarmark Cudów” współorganizowanego przez LGD „Partnerstwo na Jurze” dzieci miały niecodzienną okazję uczestnictwa w warsztatach zdobienia jajek wielkanocnych technika zdobniczą – batikowania, stosowanej w plastyce obrzędowej oraz poznały symbolikę jajek. Nasz animator Pani Agnieszka Bąk stworzyła magiczny kącik świątecznych jajeczek.

 • data1
  Wtorek, 31 marca 2015
  data2

  W dniach 28-29 marca 2015 roku w trakcie trwania przedsięwzięcia „Chrzanolandia zaprasza na … Jarmark Cudów” współorganizowanego przez LGD „Partnerstwo na Jurze” można było zobaczyć unikatowe dzieła koronczarki Pani Moniki Dąbrowy (m.in. serwety, zakładki, obrazy, broszki, torebki, zapinki, a nawet sukienki, bluzki), które zostały wystawione na ekspozycję oraz uczestniczyć w warsztatach, prowadzonych przez Panią Lucynę Brusik. Był to bardzo dobry przykład promocji produktu lokalnego opartego na tradycji, a przede wszystkim ginącego zawodu.

 • data1
  Czwartek, 26 marca 2015
  data2

  LGD „Partnerstwo na Jurze” w dniu 26 marca 2015 roku uczestniczyła w warsztatach tworzenia palmy wielkanocnej z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dulowej. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieliły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dulowej: Halina Duda, Maria Baranek, Danuta Kaim, Maria Wójcik i Janina Załusińska.

 • data1
  Sroda, 18 marca 2015
  data2

  W dniu 6 marca 2015 roku w Okleśnej odbyła się premiera komedii „Oświadczyny” według Antoniego Czechowa w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja”. W przedstawieniu wystąpili: Pan Zbigniew Klatka w roli ojca przyszłej panny młodej, Pani Krystyna Mazgaj, jako potencjalna narzeczona i kandydat do jej ręki, w którego rolę wcielił się Pan Krzysztof Brandys – gościnnie zaproszony przez teatr. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Pana Marcina Kobierskiego.

 • data1
  Czwartek, 12 marca 2015
  data2

  Samorząd Województwa Małopolskiego informuje o braku możliwości wydłużenia terminu na wykonanie określonych czynności w trakcie oceny wniosków o płatność składanych w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.

  Więcej informacji w piśmie do Lokalnych Grup Działania z dnia 9 marca 2015 roku.

Sroda, 12 września 2018
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze