UWAGA !!!
Wykryto, iż właśnie używasz przeglądarki Internet Explorer 6.
W związku z tym, iż przeglądarka ta nie spełnia podstawowych standardów oraz zgodnie z zaleceniami producenta należy zaktualizować ją do nowszej wersji.
Dalsze przeglądanie naszej strony przy użyciu Internet Explorer 6 będzie powodowało nieprawidłowe wyświetlanie niektórych elementów.

ZAMKNIJ
 • data1
  Piątek, 25 marca 2016
  data2

  W 2016 roku Samorząd Województwa Małopolskiego po raz pierwszy wprowadza budżet obywatelski na poziomie regionalnym. Jest to pionierskie w Polsce przedsięwzięcie na tak szeroką skalę. W ramach działań informacyjnych przewidziano spotkanie dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

 • data1
  Czwartek, 24 marca 2016
  data2

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan czas radości, odrodzenia życia i nadziei. Niesie ze sobą szereg symboli i zwyczajów, które towarzyszą nam od stuleci. Jednym z ważniejszych jest święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Tradycja ta sięga VIII wieku, ale zwyczaj ten dotarł do Polski znacznie później, bo dopiero w XIV wieku.

 • data1
  Sroda, 23 marca 2016
  data2

  Pisanki są podstawą święconki i wielkanocnego stołu. Nie może ich zabraknąć w koszyczku i na niedzielnym śniadaniu. Dzielimy się nimi podczas uroczystego śniadania, składając sobie życzenia. Jajka mają zapewnić zdrowie, pomyślność i szczęście.

 • data1
  Wtorek, 22 marca 2016
  data2

  W dniach 18-20 marca w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2016, które przyciągnęły setki zwiedzających, zainteresowanych nie tylko letnim wypoczynkiem, lecz także różnymi formami turystyki aktywnej.

 • data1
  Sroda, 16 marca 2016
  data2

  Już od kilkunastu lat z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Dulowej przeprowadzane są warsztaty wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych. Tej jakże pięknej plastyki obrzędowej uczą panie - członkinie KGW w Dulowej, oraz animatorzy Miejscowości Tematycznej Dulowa. Wykonane przez wszystkie dzieci palmy są najpiękniejsze i w całości tradycyjne.

 • data1
  Poniedziałek, 07 marca 2016
  data2

  Kuchnia regionalna obszaru Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” może pochwalić się bogactwem i  różnorodnością smaków. Można tu posmakować dań zarówno wykwintnych, jak również skromnych jadanych dawniej pod wiejskimi strzechami. Najbardziej charakterystyczne dania przygotowywane są z ziemniaków, kapusty, mąki, kasz oraz lokalnych owoców i warzyw.

 • data1
  Poniedziałek, 07 marca 2016
  data2

  Z okazji Dnia Sołtysa w imieniu Zarządu LGD „Partnerstwo na Jurze” składam wszystkim Sołtysom serdeczne podziękowania i słowa uznania za pracę oraz  zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia lokalnej społeczności. Życzę wszelkiej pomyślności, licznych inicjatyw, wiele wytrwałości w realizacji dalszych planów i zamierzeń na rzecz swojego sołectwa i satysfakcji oraz zadowolenia z pełnienia funkcji społecznej. Jerzy Kasprzyk, Prezes LGD "Partnerstwo na Jurze".

Piątek, 04 października 2019
Europa.eu
Leader
PROW
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Działalność Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zachodnia malopolska
Facebook
ZRZESZONE GMINY
Alwernia Babice Chrzanów Libiąż Trzebinia
BIP
NEWSLETTER
Najnowsze informacje o naborach, imprezach, szkoleniach prosto na Twój e-mail.
Kroppa
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Partnerstwo Na Jurze